top of page
Image by Javier Allegue Barros

Psikoterapi Hizmetlerimiz

Bireysel Psikoterapi

Aile Desteği

Nörolojik bir tanı, sadece birey için değil, ailesi ve yakın çevresi için de yaşam dönüştürücü olabilir. İhtiyaç olması durumunda, danışanın bilgilendirilmiş onamı çerçevesinde, danışanlarımızın ailelerine de hizmet sunmaktayız. Başlıca yardımcı olabileceğimiz konular:

 • Nörolojik tanının aile sistemi üzerinde nasıl bir değişim yarattığını keşfedip anlamlandırmayı,
   

 • Aile bireylerinin yeni bir tanıyla başa çıkmasında psikolojik destek sağlamayı ve etkili başa çıkma yöntemleri geliştirmelerine yardımcı olmayı
   

 • Bakım veren bireylere kendi iyilik hallerini sağlama konusunda psikoeğitimsel destek vermeyi içermektedir.

Psikoterapi Yöntemleri

Kliniğimizde bilimsel kanıta dayalı ve birey-odaklı psikoterapiler uygulanmaktadır. Sıklıkla, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Şefkat Odaklı Terapi hizmetleri sunmaktayız.

 

İhtiyaçlarınıza ve hedeflerinize en uygun yöntemi seçmek önceliğimizdir. Hangi terapi yönteminin sizin gereksinimlerinize uygun olabileceğini, sizinle işbirliği içinde karar veririz.

Birlikte çalıştığımız danışanların zaman zaman bilişsel problemleri olabileceğinin farkındayız (örn. dikkat bozuklukları veya bellek problemleri). Bilişsel problemlerin terapi sürecine olan etkisini en aza indirebilmek için, terapi sürecini kişinin ihtiyaçları doğrultusunda uyarlayıp, çeşitli stratejiler kullanarak terapi sürecinin en etkin şekilde kullanılabilmesini amaçlarız. 

Terapi Süreci

Her terapi görüşmesinin yaklaşık 50 dakika sürmesi beklenir. Uygun olması halinde, bu sürenin daha kısa ya da daha uzun olması kararlaştırılabilir.

 

Bazı bireyler birkaç seansı kendileri için yeterli bulurken, başkaları daha uzun süreli bir yaklaşımı tercih edebilir. Bireyin yaşadığı psikolojik problemlerin ne olduğu da, bu kararı etkileyen önemli bir etkendir. Bazı problemler kısa süreli müdahaleler gerektirirken (örn. altı-on seans), diğer problemler daha uzun müdahaleler gerektirebilir (yirmi seans ve fazlası). Deneyimlediğiniz problemler için uygun olacak görüşme sayısını ve sizin kişisel tercihlerinizi, ilk randevunuzda görüşüp, size en doğru gelen seçeneği birlikte karar veririz. 

Tercihe göre terapi seansları Türkçe veya İngilizce yürütülebilir.

Nörolojik rahatsızlıklar ve semptomlar, yaşamı birçok alanda derinden etkileyebilmekte, kişilerin aile yaşamı, eğitim-iş yaşamı, yakın ilişkileri, ilgi duydukları aktiviteleri vb. önemli değişimlere uğrayabilmektedir. Yeni bir tanıya uyum sağlamak, uzun süreli ya da zaman içinde değişim gösteren semptomlarla yaşıyor olmak, bireyler için psikolojik olarak zorlayıcı deneyimler olabilir.

Kliniğimizde, Nörolojik rahatsızlığı olan ve  psikolojik problem yaşayan yetişkinlere, bireysel psikoterapi hizmeti vermekteyiz. Sıklıkla çalıştığımız psikolojik problemler arasında başlıca:

 • Depresyon,

 • Kaygı ve Anksiyete,

 • Fobiler ve Panik Bozukluklar,

 • Öfke kontrolü problemleri,

 • Karmaşık yas süreçleri,

 • Kronik ağrı veya yorgunluğa bağlı psikolojik sıkıntılar,

 • Travma deneyimleri bulunmaktadır.

 

Bu problemler, bireylerin yaşam öyküleri, Nörolojik rahatsızlıkları ve kendileri hakkında geliştirdikleri düşünce ve inançlar doğrultusunda farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. 

Psikoterapi, bireylerin yaşadıkları problemleri anlamlandırması, kendi duygu, davranış, inanç ve düşüncelerinin farkına varması ve sorunlarla daha etkili başa çıkma yöntemleri geliştirebilmesi için önemli ve etkili bir araçtır. Sağlık sorunlarına ve zorlayıcı yaşam deneyimlerine rağmen, kişilerin kendileri için anlamlı ve değerli bir yaşam sürdürebilmesi, psikoterapi boyunca öncelik verdiğimiz amaçlardan biridir.

Bize Ulaşın

Eğer psikoterapi hizmetlerimizden faydalanabileceğinizi düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçin.

 

Sizinle bir ön-görüşme randevusu ayarlayarak, psikolojik destek almak istediğiniz problemler ve psikoterapi süreci hakkında daha detaylı görüşebiliriz. 

0533 841 31 84

bottom of page