top of page

Hakkımızda

Psk. Dr. Safir Maner, DClinPsy, CPsychol

Dr. Safir Maner, Psikoloji lisans, Bilişsel Nöropsikoloji yüksek lisans ve Klinik Psikoloji yüksek lisansını Birleşik Krallık'ta tamamladı. Klinik Psikoloji Doktorasını, Nöropsikoloji odaklı olmak üzere, Edinburgh Üniversitesi'nde tamamladı. 

Hem eğitim hem çalışma hayatında, nöropsikoloji özel bir ilgi alanı oldu. Doktora eğitiminden önce, Edinburgh'da Western General Hastanesi Klinik Nörobilimler, Yetişkin Nöropsikoloji Servisinde, klinik süpervizyon eşliğinde Asistan Psikolog olarak çalıştı. Doktora sırasında aynı servise Stajer Klinik Psikolog olarak döndü; yine düzenli süpervizyon alarak yatılı ve  poliklinik servislerinde psikoterapi ve nöropsikolojik değerlendirme hizmetleri verdi. Doktorayı tamamladıktan sonra Dundee'de Ninewells Hastanesi Nöropsikoloji Servisinde çalıştı. Hastanenin yatılı ve poliklinik servislerinde, geniş bir tanı yelpazesine nöropsikolojik değerlendirme ve psikoterapi hizmetleri sundu. 

Kıbrıs'a döndükten sonra NeuroMind'ı kurmasındaki öncelikli amaç, bütüncül, nitelikli, kişi-odaklı ve bilimsel klinik nöropsikoloji hizmetleri sunmak oldu. 

İlgi duyduğu araştırma alanları Şefkat-Odaklı Terapilerin nöropsikoloji alanında uygulanmasını içermektedir. Klinik çalışmalarında, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Şefkat Odaklı Terapiler uygulamaktadır. Devamlı mesleki gelişim ve süpervizyon,  önem verdiği değerlerdir.

Mesleki Üyelikler

  • İngiliz Psikoloji Birliği (British Psychological Society) - Chartered Psychologist
     

  • Health and Care Professions Council - Practitioner Clinical Psychologist
     

  • European Federation of Psychologists Association (EFPA) - EuroPsy Registered Psychologist
     

  • Association for Contextual Behavioural Science (ACBS)- Professional Member

RNM19500.jpg
Chartered Psychologist Logo - Individual Use.jpg
hcpc registered logo blue.png
bottom of page